Хитно санирати клизишта на путу до манастира Пустиња

    

Да је манастир Пустиња бесцени бисер православне духовности од давнина је и надалеко познато. Са безмало четири столећа старим живописом, делом светогорских зографа Јована и Николе, ова светиња место је поклоњења боготражитеља и зналаца уметности из целог света. Богомудри Ава Јустин говорио је „Ко није видео Свету Гору, нека дође и види манастир Пустињу“. Долазили су и они који јесу, и они који нису крочили на тле Атоса. И, поневши пустињску благодат, поделили мишљење новоканонизованог српског светитеља. Нажалост, у последњих пола године, откако су поплавни таласи разровали сеоски пут, прилаз манстирском комплексу скоро је потпуно немогућ. Бројни поклоници разочарани су, а живот сестринства и мештана села Поћута, чији су домови у близини манастира Пустиња, умногоме отежан. Делом пута, који готово да на то и не личи више, може се проћи једва трактором. Да коме лекар затреба, озбиљна је паника...

    

Од маја наовамо, Епископ ваљевски Г. Милутин неколико пута обишао је манастир Пустињу и разговарао са сестринством и околним домаћинима. Сагледавши озбиљност проблема, Владика Милутин састао се у Владичанском дому са директором Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама Владе Србије Милетом Радојевићем и директором Дирекције за урбанизам и изградњу Ваљева Драганом Јеремићем, ради што скоријег изналажења решења. Директор Дирекције Драган Јеремић предочио је епархијском Архијереју да на овом терену постоје два клизишта за чију је санацију потребно два и по и пет милиона динара (укупно 7, 5 милиона дин.). Ближи се зима и, у случају снежних падавина, живот у овом делу Ваљевске епархије биће додатно отежан, будући да је машинама за чишћење снега прилаз онемогућен. Владика Милутин рекао је да ће, уз помоћ надлежних институција, Епархија ваљевска настојати да обезбеди средства како би клизишта била што пре санирана и живот манастира Пустиња и народа у околини што пре се вратио уобичајеним токовима.

30 октября 2014 г.

Комментарии
Здесь Вы можете оставить свой комментарий к данной статье. Все комментарии будут прочитаны редакцией портала Православие.Ru.
Войдите через FaceBook ВКонтакте Яндекс Mail.Ru Google или введите свои данные:
Ваше имя:
Ваш email:
Введите число, напечатанное на картинке
Храм Новомученников Церкви Русской. Внести лепту